A versenyt nem szoktuk erőltetni, de támogatjuk azokat a gyerekeket, akik érettnek érzik magukat arra, hogy megbirkózzanak a versenyhelyzethez kapcsolódó kihívásokkal.
A versenyen a 4 fős csapatoknak olyan feladatokat kell kidolgozni, melyekre a versenyzők biztos, hogy találnak megoldást, ám a csapattagok ügyességén múlik, hogy mennyire lesz tökéletes az a megoldás.
Mindenki remekül szerepelt! Különösen büszkék vagyunk a hatodikos lányainkra - Farkas-Glóner Emília, Havasi Johanna Flóra, Katona Tímea, Kotta Csengele, akik első helyezést értek el a döntőben maximális pontszámmal.
A Nemzetközi Kenguru Matematikaversenyt 89 országban azonos időpontban rendezik. A verseny elsődleges célja a matematika népszerűsítése. Mindenki részt vehet, aki szeret gondolkodni, a különböző nehézségű feladatok mindenki számára sikerélményt biztosítanak. Vannak alaptudással megoldható, bemelegítő példák, aztán kisebb ötletet, leleményt, illetve komoly gondolkodást igénylők is. A feladatsorokat a gyerekek saját iskolájukban, ugyanabban az időben oldják meg országszerte. A verseny végeztével a kódlapokat még aznap postára kell adni, amit aztán a szervezők javítanak, értékelnek.
Örülünk a részvételüknek, eredményeiknek. Különösen büszkék vagyunk a hatodikosainkra, akik közül ketten bekerültek a megyei 100-ba.
Kisebbek és nagyobbak is lelkesen készültek. Március 20-án délelőtt nagy izgalommal írták meg a feladatsorokat. Örülünk a részvételüknek, eredményeiknek. Különösen büszkék vagyunk az ötödikeseinkre, akik közül négyen bekerültek a megyei 100-ba. Külön gratulálunk az ötödikes Weidner Évának, aki a megyei versenyben 48. helyezést ért el, országosan pedig a 198. helyen végzett 3913 induló közül.
Az 5. osztályból tíz, a 6. osztályból hat gyerek indult, a 8. osztályt Szőke Orsi képviselte. Március 21-én délelőtt került sor a verseny lebonyolítására. A versenyben részt vevő gyerekek külön teremben dolgoztak. Nagy izgalommal láttak neki a feladatok megoldásának. Volt, aki már a verseny közben folyamatosan beírta a kódlapra, amivel elkészült, mások az utolsó percekben összesítették megoldásaikat. Jó volt látni, hogy aki immár harmadszor indult a versenyen, sokkal nagyobb rutinnal osztotta be az idejét.
Minden évben október közepén rendezik meg a Bolyai Matematika Csapatversenyt, amelynek mottója "Az összedolgozás képessége az egyik legnagyobb érték az életben." Ennek a versenynek az a különlegessége, hogy négy fős csapatban kell a feladatokat megoldani. A megmérettetés célja a kiírás szerint: Segíteni a diákokat azon képességek kifejlesztésében, hogy közösen, összedolgozva oldjanak meg problémákat. Lehetőséget szeretnénk teremteni arra, hogy átéljék az együtt gondolkodás örömét, és a logikus gondolkodás mellett készségeiket közvetlenül is bemutathassák diáktársaik előtt, eközben pedig összemérhessék tudásukat. Nálunk ez egyáltalán nem szokatlan munkaforma, hiszen az órákon is sokszor dolgozunk csoportban. Diákjaink jól működnek benne, szívesen próbálgatnak különböző stratégiákat az együtt gondolkodásra.
A körzeti fordulóban a legjobb eredményt a Rogersből a nyolcadikos Zöld osztály csapata érte el, a fiúk 103 ponttal a 4. helyen végeztek 28 csapat közül. Gratulálunk a szép eredményhez és a részvételhez mindenkinek!
A körzeti fordulóban a legjobb eredményt a negyedikes Dobókockák érték el, a lányok 144 ponttal a 8. helyen végeztek 122 csapat közül. A hetedikes Zöldek pedig a 6. helyre jutottak fel 119 ponttal.
A hetedikeseink "Boghár" csapata 13. helyezést, a Méz osztályosok (Sirályok) pedig 8. helyezést értek el. Gratulálunk nekik a szép eredményhez és a részvételhez!
A versenyt nem szoktuk erőltetni, de támogatjuk azokat a gyerekeket, akik érettnek érzik magukat arra, hogy megbirkózzanak a verseny helyzethez kapcsolódó kihívásokkal. A nyolcadikos lányok csapata nagyon szép helyezést ért el, a 10.-ek lettek.
Mindenki nagyon lelkes volt és készült a megmérettetésre. A legjobb eredményt a hetedikesek érték el, a 10. helyet tudhatják magukénak.
Ebben az évben két csapattal vettünk részt. A hatodikosokat , Dobrádi Lillát, Krivácsy Annát, Szőke Orsit és Terényi Lilit meghívták az eredményhirdetésre. Az első hat helyezett számára csak ott derülhetett ki, hogy hány pontot szerzett és hányadik helyen végzett. Nagy izgalommal várták, mikor mondják a csapatuk nevét. Évfolyamukon utolsó előttiként hangzott el a Cidrus név, az övék, ami azt jelentette, hogy a második helyen végeztek! Összesen 84 hatodik osztályos csapat vett részt a versenyen, a mieink 119 pontot értek el a 140-ből. Érdekes volt, hogy az első hat helyezett csapat tagjai között rajtuk kívül csak egy lány versenyzett. Lilla, Anna, Orsi és Lili nagyon szorgalmasan készültek, jól tudtak együtt dolgozni. Gratulálunk nekik! Nem csak okosak, de megéreztek valamit a verseny mottójából is: "Az összedolgozás képessége az egyik legnagyobb érték az életben."