Szakmai blog

A Rogers szakmai blog szándéka, hogy használható, gyakorlati ötletekkel segítsük és megkönnyítsük a gyermeknevelést. Módszereinkre számos iskola és óvoda nyitott, kollégáink rendszeresen részt vesznek szakmai fórumokon, műhelyfoglalkozásokat, előadásokat tartunk szülőknek és pedagógusoknak.

Az Erasmus+ program a tanárképzés területén kivételes lehetőséget kínál a szakmai fejlődésre.

A digitális oktatás feltételeit egy sikeres pályázat segítségével teremtettük meg a Rogers iskolában.

A Rogers iskolában nagy hangsúlyt fektetünk az írástanulás előkészítő szakaszára.

Mire készítjük a mai gyerekeket? - Interjú Guba Boglárka óvodapedagógus, konduktorral.

Jön a nyár, még kötetlenül, aztán szeptember elsején be kell ülni az iskolapadba.

Legtöbbször nehéz ez az időszak a gyermekeknek és a szülőknek is.

A beszélgetőkör az egyik legjelentősebb a speciális foglalkozásaink között. Mi a célunk vele és hogyan csináljuk?

Alternatív iskola az, ahol a gyerekeknek mindent szabad – még mindig sokan gondolják így.

Elfogadjuk a gyereket olyannak, amilyen, mert ez az elfogadás segít változni, fejlődni és elérni a célokat.