Projektek
Rogers Iskola

Május 2-án tartottuk a sportnapunkat, amire igazi ínyencségeket sikerült idén szervezni.  

A program zsonglőr bemutatóval indult, amit Markovich Dániel, egyik szakkörös önkéntesünk tartott a bámuló gyerekek előtt. 11 órától Hegedűs Béla tájfutó edző tartott ismertetőt a tájfutás kellékeiről és fontos jellemzőiről. Az udvaron kijelölt területeken a gyerekek ki is próbálhatták ezeket. 11:45-től egy amerikai focicsapat „flag foci” bemutatót tartott nekünk, utána itt maradtak a gyerekekkel beszélgetni a kedvenc sportjukról. Délután 13:30-tól Bujáki Péter golf edzővel tudták a gyerekek kipróbálni az edzéseken használt technikai eszközöket. Sok mindenkit érdekeltek ezek a számunkra még ismeretlen különleges sportbemutatók. A többiek egy széles kínálatból választhattok a nap során:  

 • jóga
 • tenisz
 • zsinórlabda
 • kosárlabda - streetball
 • hullahopp karikázás
 • ugrókötelezés
 • gumijáték
 • biciklis akadálypálya
 • slackline - egyensúlyozás kötélen
 • sakk és egyéb sportos társasjátékok
 • tollaslabda
 • krav-maga
 • kidobó játékok
 • trambulin
 • geocaching
 • petanque 

Sokan sokféle mozgásformát kipróbáltak és persze voltak kedvencek is, nagy népszerűségnek örvendett a petanque. Az elsősök közül sokan az ugrókötelezést tanulgatták. A "Rózsa, szegfű, ibolya..." c. játék többek kedvence lett. Volt, aki itt tanulta meg és büszkén emlegette egész héten. Az ovis és iskolás biciklisek a bóják között kacskaringóztak, magasugróléc alatt bújtak át, padok között egyensúlyoztak. És aki ezek közül sem tudott választani, vagy pihenni szeretett volna, az szurkolhatott a focistáknak, ugyanis elindult a 2017-es Rogers Focikupa verseny, aminek a döntője a Rogers napok második felében lesz.  

1
2
3
4
5
6
7
8
9

További cikkek

Ünnepek

Az ünnepeink adják az életünk kereteit, fontos szerepük van a közösségépítés szempontjából. A tanév mindegyik szakaszát egy-egy ünneppel zárjuk.

 
Tovább

Kultúrkör

Az alsó osztályokban a hagyományos tantárgyakon kívül egy-egy különböző kultúra szimbólumaival, szokásaival, hagyományaival ismerkedünk.

 
Tovább

Óvoda

Színes óvodai életünk projektjei, a közös kirándulások, ünnepeink a gyerekek érdeklődésére és aktivitására helyezik a hangsúlyt.

 
Tovább

Táborok

Az erdei iskola, az év végi tábor és az osztálykirándulások, túrázások, gyakran a szülőkkel együtt, a tantervünk szerves részét képezik.

 
Tovább

Témanap

Diákjaink vegyes korú csoportokban, különféle művészeti ágakban egy előre megadott témát dolgoznak fel sokféle megközelítésben.

 
Tovább

Projektek

A projektek a tanulás-módszertani technikák elsajátítására, kipróbálására adnak lehetőséget. Fejlesztik a kreativitást és a szervezőkészséget is.

 
Tovább