Projektek
Rogers Iskola

A legkomplexebb beszámoló iskolánkban a mestermunka 6. osztályban.

A mestermunka egy teljes tanévi önálló kutatás eredménye, ebben sűrűsödik össze az első 6 évnyi tudás: kutatási módszerek, anyaggyűjtés, rendszerezés, tanulási módszerek és az egy előadás felépítése. 

A gyerekek az őszi szünet végére döntötték el, hogy melyik izgalmas, érdekes, hozzájuk közel álló témában írják a mestermunkájukat. Volt olyan diák is, aki már évek óta tervezgette mivel fog majd foglalkozni. A munka megsegítésére konzulenseket kértek fel, a legtöbben a szüleiket, edzőiket és tanáraikat. A szünet után nekiláttak a kutatásnak, az anyaggyűjtésnek, a vázlatok megírásának. Az osztályfőnökökkel folyamatosan egyeztetve az iskolai órákon és az otthoni szabadidőben dolgoztak a diákok. A munka befejezése után minden gyerek felkészült a témája bemutatására, és az egész iskola – gyerekek és szülők – előtt elmondta, mivel foglakozott, mire jutott a kutatása eredményeképpen. Nagy öröm számunkra hallgatni a felkészül diákokat, mindig rácsodálkozunk, hogy milyen komolyan tudnak beavatni a témájukba bennünket. A mestermunkákat a Rogers napokon kiállítottuk, mindenki elolvashatta, megcsodálhatta ezeket.

Az idén a következő mestermunkák születtek:

  • A golf játékosai és szabályai
  • Fotóművészet
  • Justin Bieber
  • Stresszelünk
  • Rovarok és bogarak világa
  • A kempingek világa
  • Tenisz
  • Az akrobatikus Rock and Roll
  • Google munkahely
  • Eurovíziós Dalfesztivál

1
2
3
4
5
6
7
8
9

További cikkek

Ünnepek

Az ünnepeink adják az életünk kereteit, fontos szerepük van a közösségépítés szempontjából. A tanév mindegyik szakaszát egy-egy ünneppel zárjuk.

 
Tovább

Kultúrkör

Az alsó osztályokban a hagyományos tantárgyakon kívül egy-egy különböző kultúra szimbólumaival, szokásaival, hagyományaival ismerkedünk.

 
Tovább

Óvoda

Színes óvodai életünk projektjei, a közös kirándulások, ünnepeink a gyerekek érdeklődésére és aktivitására helyezik a hangsúlyt.

 
Tovább

Táborok

Az erdei iskola, az év végi tábor és az osztálykirándulások, túrázások, gyakran a szülőkkel együtt, a tantervünk szerves részét képezik.

 
Tovább

Témanap

Diákjaink vegyes korú csoportokban, különféle művészeti ágakban egy előre megadott témát dolgoznak fel sokféle megközelítésben.

 
Tovább

Projektek

A projektek a tanulás-módszertani technikák elsajátítására, kipróbálására adnak lehetőséget. Fejlesztik a kreativitást és a szervezőkészséget is.

 
Tovább