Óvodai élet
Rogers Óvoda

A tűz-víz projektünket a XI. kerületi tűzoltóállomás meglátogatásával zártuk.  

Tavaly láttuk, hogy a gyerekeket érdekli a 4 őselem, sok játéktémájukban megjelent. Ezért úgy döntöttünk, hogy projektet készítünk a témával kapcsolatban. Nem telt el nap víz és tűz nélkül ezekben a hetekben. Kevertünk színeket, festettünk jéggel, szívószállal, üveggolyóval. Megfigyeltünk, kísérleteztünk és tapasztaltunk. Tűz és vízmanókká alakultunk, ezzel tanulva a tűz pattogásá, égését, a víz lágyságát és hűsítő hatását. Volt tűztánc, tüzes kendő, sok gyerekdal és vers. Végül ellátogattunk a kerületi tűzoltóállomásra. Nagy várakozás előzte meg a látogatást. A tűzoltóállomáson a csapatot nagy sürgés-forgás fogadta, majd a parancsnok ismertette a ház szabályait. A gyerekeknek sok kérdése volt, minden érdekelte őket, összehasonlították Tűzoltó Sam-et és a valódi állomást. A tűzoltók pedig türelemmel és minden részletre kiterjedve meséltek a gyerekeknek. Egy szimulált riasztást is láthattunk. Sőt, nagy meglepetésünkre épp tűzoltókosaras gyakorlatot tartottak, így akinek volt bátorsága feljuthatott a kosárral a 3. emeletig. Olyannyira maradandó volt a tűzoltóállomás látogatás élménye, hogy még 2 hétre visszatértünk a témához, teret adva az ötleteknek és a gyerekek további érdeklődésének.  

A Rogers Óvodában több témát projekt módszerrel dolgozunk fel. Úgy látjuk, hogy a körülöttünk lévő szűkebb és tágabb világból ilyen módon tudnak a gyerekek élményközpontúan tanulni, tapasztalni. Fontos nekünk, hogy ne csak ismeretekhez, és képességeik fejlődéséhez juttassuk ovisainkat, hanem egymásra hatva, közösségként tudjuk megélni a pozitív és negatív élményeket, érzéseket. A tűzoltókosarazás kapcsán például felmerültek félelmek, bátor tettek amikkel közelebb kerültünk egymáshoz.  

1
2
3
4
5
6
7
8
9

További cikkek