Sportnap 2017

Május 2-án tartottuk a sportnapunkat, amire igazi ínyencségeket sikerült idén szervezni.

A program zsonglőr bemutatóval indult, amit Markovich Dániel, egyik szakkörös önkéntesünk tartott a bámuló gyerekek előtt. 11 órától Hegedűs Béla tájfutó edző tartott ismertetőt a tájfutás kellékeiről és fontos jellemzőiről. Az udvaron kijelölt területeken a gyerekek ki is próbálhatták ezeket. 11:45-től egy amerikai focicsapat „flag foci” bemutatót tartott nekünk, utána itt maradtak a gyerekekkel beszélgetni a kedvenc sportjukról. Délután 13:30-tól Bujáki Péter golf edzővel tudták a gyerekek kipróbálni az edzéseken használt technikai eszközöket. Sok mindenkit érdekeltek ezek a számunkra még ismeretlen különleges sportbemutatók. A többiek egy széles kínálatból választhattok a nap során:
 • jóga
 • tenisz
 • zsinórlabda
 • kosárlabda - streetball
 • hullahopp karikázás
 • ugrókötelezés
 • gumijáték
 • biciklis akadálypálya
 • slackline - egyensúlyozás kötélen
 • sakk és egyéb sportos társasjátékok
 • tollaslabda
 • krav-maga
 • kidobó játékok
 • trambulin
 • geocaching
 • petanque

Sokan sokféle mozgásformát kipróbáltak és persze voltak kedvencek is, nagy népszerűségnek örvendett a petanque. Az elsősök közül sokan az ugrókötelezést tanulgatták. A "Rózsa, szegfű, ibolya..." c. játék többek kedvence lett. Volt, aki itt tanulta meg és büszkén emlegette egész héten. Az ovis és iskolás biciklisek a bóják között kacskaringóztak, magasugróléc alatt bújtak át, padok között egyensúlyoztak. És aki ezek közül sem tudott választani, vagy pihenni szeretett volna, az szurkolhatott a focistáknak, ugyanis elindult a 2017-es Rogers Focikupa verseny, aminek a döntője a Rogers napok második felében lesz.

További cikkek

Témanap

A témanapok alkalmával a gyerekek vegyes korcsoportban adott témának különböző oldalról való megközelítésével foglalkoznak, más és más művészeti ágakban (zene, mozgás, képzőművészet, dráma) tevékenykednek.

A januári témanapunkon József Attila: Indiában, hol éjjel a vadak című versét dolgoztuk fel.

Rogers Iskola és Óvoda

Video :: Vers témanap

Szakkör

A szakkör kötelezően választható délutáni foglalkozás iskolaidőben. A gyerekek 5-6 hetente megújuló szakköri tevékenységek közül választhatnak.

Ebben a videóban a karácsonyfadísz készítő szakkörön, a gyerekek a pelenkaöltést tanulják.

Rogers Iskola és Óvoda

Video :: Pelenkaöltés szakkör

Mestermunka

A Mestermunka készítésekor a diákok olyan tartalmában és formájában - szabadon választott témát dolgozhatnak fel, ami őket a legjobban érdekli. Ez az első hat év lezárása, melyben képet kaphatnak magukról is a kutatás, megírás, összeállítás, formába öntés terén. Egyben előremutató lehet számukra és a felnőtt világ számára is a későbbi saját tanulási technikájukra.

Komplex óra

A megszokott rogerses órák stílusában nem a tantárgyak szigorú határain belül mozgunk, tevékenykedünk, tanulunk, hanem, mivel általában egy természettudományos és egy társadalomtudományos tanár van jelen, interdiszciplináris szemlélettel, problémaközpontúan járunk egy-egy kérdés végére, dolgozunk fel sokszor heteken keresztül egy témakört. Gyakran a gyerekek önálló prezentációkat készítenek, amit az osztálynak bemutatnak.