Gergelyjárás

Az elsősök a kultúrkör foglalkozásokon a magyar néphagyományokkal, jeles napokkal ismerkednek. A héten Gergely naphoz közeledve az elsős Méz osztályos gyerekek gergelyjárásra indultak az óvodába.

Elénekelték a Szent Gergely doktornak című dalt. Meséltek az óvodásoknak arról, milyen az iskola, mi történik ott, miért jó iskolába járni. Vittek magukkal iskolás könyveket, füzeteket, a kisgyerekek mellé ülve, ezt együtt lapozva beszélgettek arról, mi történik az iskolában, mit tanulnak éppen. Az elsősök a mesélésért cserében nagy szál kolbászt és kenyeret kaptak az óvodásoktól.

Dalszöveg

Szent Gergely doktornak,
Híres tanítónknak neve napján,
Régi szokás szerint,
Menjünk Isten szerint iskolába,
Régi szokás szerint,
Menjünk Isten szerint iskolába.

Adjatok szalonnát,
Hadd csináljunk rántottát,

Adjatok kolbászt,
Hadd fonjunk be pallást,

Adjatok menyecskét,
Hadd főzzön jó leveskét,

Témanap

A témanapok alkalmával a gyerekek vegyes korcsoportban adott témának különböző oldalról való megközelítésével foglalkoznak, más és más művészeti ágakban (zene, mozgás, képzőművészet, dráma) tevékenykednek.

A januári témanapunkon József Attila: Indiában, hol éjjel a vadak című versét dolgoztuk fel.

Rogers Iskola és Óvoda

Video :: Vers témanap

Szakkör

A szakkör kötelezően választható délutáni foglalkozás iskolaidőben. A gyerekek 5-6 hetente megújuló szakköri tevékenységek közül választhatnak.

Ebben a videóban a karácsonyfadísz készítő szakkörön, a gyerekek a pelenkaöltést tanulják.

Rogers Iskola és Óvoda

Video :: Pelenkaöltés szakkör

Mestermunka

A Mestermunka készítésekor a diákok olyan tartalmában és formájában - szabadon választott témát dolgozhatnak fel, ami őket a legjobban érdekli. Ez az első hat év lezárása, melyben képet kaphatnak magukról is a kutatás, megírás, összeállítás, formába öntés terén. Egyben előremutató lehet számukra és a felnőtt világ számára is a későbbi saját tanulási technikájukra.

Komplex óra

A megszokott rogerses órák stílusában nem a tantárgyak szigorú határain belül mozgunk, tevékenykedünk, tanulunk, hanem, mivel általában egy természettudományos és egy társadalomtudományos tanár van jelen, interdiszciplináris szemlélettel, problémaközpontúan járunk egy-egy kérdés végére, dolgozunk fel sokszor heteken keresztül egy témakört. Gyakran a gyerekek önálló prezentációkat készítenek, amit az osztálynak bemutatnak.