Rogers, az együttműködés, a bizalom és
a sokoldalú tudás iskolája Miben több ez az iskola?

Kopogtató foglalkozások

Minden tanévben játékos ismerkedő foglalkozásokat szervezünk az iskolánk iránt érdeklődő családoknak. Januártól márciusig, 9 héten keresztül, keddenként, hetente egyszer várjuk a nagycsoportos óvodásokat és szüleiket. A foglalkozásokba bármikor be lehet kapcsolódni. A gyerekeknek készség- és képességfejlesztő játékokat tartunk, bevonva őket az általunk használt tanulási formákba, helyzetekbe. A találkozások alkalmat adnak a gyerekeknek arra, hogy megismerjék és otthonosan mozogjanak a Rogers Iskolában, kapcsolatot teremtsenek az itt dolgozó pedagógusokkal.

A foglalkozások minden kedden 16.30-17.30 között kerülnek megrendezésre.
Az első foglalkozás időpontja: 2017. január 10. kedd 16.30-17.30. A foglalkozások alkalmanként is látogathatók.
További információk és bejelentkezés iskolai napokon a (06 1) 209 3609-es telefonszámon vagy a rogersinfo_kukac_rogersiskola.huemail címen.

Mivel a Rogers Iskolában a gyerekekkel való munka során a szülők fontos partnerek számunkra, ezért szeretnénk, hogy ők is minél jobban megismerjenek bennünket. Ennek érdekében a gyerekfoglalkozásokkal párhuzamosan a szülőknek is szervezünk egy Rogers Iskolával ismerkedő tematikus beszélgetés sorozatot. A szülői beszélgetések tervezett tematikája a következő:

• január 10. általános bevezetés
  • január 17. a tanév felépítése, napirend
  • január 24. speciális tantárgyak az iskolában
  • január 31. tanítási módszerek
  • február 7. kommunikáció, konfliktuskezelés
  • február 14. értékelés
  • február 28. személyközpontúság
  • március 7. a felvétel folyamata, kérdések, kötetlen beszélgetés
  • március 14. közös mesealkotás a gyerekekkel

A témák esetenként eltérhetnek a tervezettől. A foglalkozások ára: alkalmanként 2.000,- Ft / család. A foglalkozásokba bármikor be lehet kapcsolódni. A gyermekeket és a szülőket is két-két kolléga várja ezekben az időpontokban. Kérjük, hogy a gyerekeknek hozzanak váltócipőt.

Gyerekeknek

Ajánljuk azoknak a gyerekeknek, akik már nagyon várják az iskolát, akik egyáltalán nem várják az iskolát, akik szívesen játszanak csoportban, akiknek kedve vagy szüksége van képességfejlesztő játékokban részt venni.

Szülőknek

Ajánljuk azoknak a szülőknek, akik szeretnének segítséget kapni a gyermekük számára legmegfelelőbb iskola vagy iskolatípus kiválasztásához, szeretnék tudni, hogyan segítsék gyerekük átlépését az óvodából az iskolába és hogyan készüljenek az iskolára.

A találkozások alkalmat adnak a gyerekeknek arra, hogy megismerjék egymást, leendő tanítóikat, és otthonosan mozogjanak a Rogers Iskolában. A tanítók a gyerekek megismerése mellett megfigyelik a már kialakult készségeket, ismereteket. Módot ad ez arra is, ha valahol problémát tapasztalunk, rögtön elkezdődhessen a preventív fejlesztés.

Mivel a Rogers Iskolába családokat és nem gyerekeket veszünk fel, ezért kiemelten fontos számunkra, hogy a szülők minél jobban megismerhessenek bennünket, ennek érdekében a gyerekfoglalkozásokkal párhuzamosan a szülőkkel is elindul egy ismerkedési folyamat.

A találkozókon kötetlen formában beszélgetünk a személyközpontúság rogersi szemléletéről, nevelési attitűdünkről, számunkra fontos értékekről, iskolánk felépítéséről, értékelési módszereinkről, és minden olyan dologról, ami a szülőket érdekli. A beszélgetések során a szülők is megismerkedhetnek a következő év tanítóival, akiktől az első osztállyal kapcsolatos konkrét kérdéseikre is válasz kaphatnak.

Elsős tanító 2017/18

A 2017/18-as tanévben Tallér Júlia lesz az egyik elsős tanító. A vele készült interjú itt olvasható.

Taller Júlia

Interjú : Tallér Júlia

Feliratkozom

Összeállítottunk egy 8 részből álló hírlevél sorozatot, amiben az iskolaválasztás minden fontos kérdésére igyekszünk választ adni.

Iratkozzon fel most és ismerjen meg minket!

Mi iránt érdeklődik?

Kopogtató

Rogers kopogtato

Ismerkedő foglalkozások

Alapítványunk

Iskolánk és óvodánk fenntartója a Carl Rogers Személyközpontú Iskola Alapítvány.

Alapítványunk