Fakultatív programok

Iskolánkban különböző fakultatív programokra van lehetőség, tanítási időn kívül. Ezek a programok önköltségesek, melyet az oktatónak fizet a szülő.

Judó

Hetente kétszer, reggelente Köteles Mónika, szakedző tart a gyerekek részére foglalkozást az iskola tornatermében.

Kosárlabda

Hetente egyszer délután kosárlabda és foci edzésen vehetnek részt a gyerekek.

Korcsolya

A téli időszakban, nyolc héten keresztül korcsolyázni visszük a gyerekeket a BHG műjégpályájára a Sopron útra.

Alapozó terápia

A hatásos mozgásukban ügyetlen (nagymozgások, finommotorika), dyslexia veszélyeztetett, megkésett beszédfejlődésű vagy dominanciát még ki nem alakított nagycsoportos óvodásoknál, dyslexiás és alaki dysgraphiás gyermekeknél, organikus hátterű hyper/hypoaktív, figyelem/koncentráció/összpontosítás terén problémával küszködő gyerekeknél és enyhe fokban értelmi fogyatékosoknál alkalmazandó fejlesztő foglalkozást tart Schwarz Ica, alapozó terapeuta és testnevelő tanár. A program külsősöknek is látogatható.

Szolfézs

Iskolánk épületében a Weiner Leó Zeneiskola tanára tart, iskolaidőn túl szolfézs órákat.

Színház, kiállítás és múzeum látogatások

Rendszeresen szervezünk a tananyaghoz kapcsolódó külső programokat pl. színház, kiállítás és múzeum látogatásokat.

Nyitottak vagyunk arra, hogy bármely olyan tevékenységnek teret adjunk, amelyre a szülők-gyerekek igényt tartanak, és az iskolában arra megfelelő időt, és helyszínt találunk, és valaki (szülő vagy iskola) megszervezi.